04.11.2021

Україна приєдналася до Глобальної ініціативи зі скорочення викидів метану «Glоbаl Меthаnе Рledge»

Уряд на своєму засіданні ухвалив відповідні листи Віце-президенту Європейської комісії з питань Зеленого курсу Франсу Тіммермансу та Спецпосланцю із питань клімату США Джону Керрі щодо приєднання України до Глобальної ініціативи щодо скорочення викидів метану «Global Methane Pledge».

Свою позицію Україна офіційно представить на Конференції сторін Паризької угоди у м. Глазго 30 жовтня – 14 листопада 2021 року.

Європейський Союз, США та ще 32 країни вже висловили свою підтримку Ініціативи, серед них і ключові емітенти метану у світі: Канада, Аргентина, Гана, Індонезія, Ірак, Італія, Мексика, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.

Роман Абрамовський: У липні 2021 року Уряд затвердив оновлений Національно визначений внесок України до Паризької угоди. Це є свідченням того, що для нас декарбонізація економіки - важливий орієнтир в економічному розвитку країни на наступне десятиліття. Усвідомлюючи виклики на шляху виконання такої складної та масштабної мети, Україна готова приєднатися до міжнародної Ініціативи, аби посилити міжнародну співпрацю у цій сфері та репутацію нашої країни як лідера у заходах декарбонізації.

Дослідження «Глобальний аудит метану», оприлюднене Коаліцією з питань клімату та чистого повітря та Програмою ООН з навколишнього середовища UNEP, свідчить, що скорочення викидів метану на 45 % у цьому десятилітті дозволить:

утримати підвищення температури повітря у межах, погоджених світовими лідерами;

уникнути глобального потепління майже на 0,3°C до 2040 року;

зменшити кількість передчасних смертей від астми на 255 тисяч, а втрачених робочих годин від сильної спеки та втрат врожаю у світі на 26 млн тонн.

Основними цілями «Glоbаl Меthаnе Рledge» є:

скорочення глобальних викидів метану до 2030 року щонайменше на 30% від рівня 2020 року;

зменшення потепління щонайменше на 0,2 °C до 2050 року;

запровадження найкращих доступних технологій для моніторингу та оцінки викидів метану в усіх секторах;

стандартизація виявлення та усунення витоків метану з газової інфраструктури;

законодавче визначення обов’язків суб’єктів господарювання щодо запобігання, виявлення та усунення викидів парникових газів із діючих та закритих родовищ нафти і газу та вугільних шахт;

запровадження міжнародної співпраці щодо розвитку новітніх технологій з метою скорочення витоків метану в атмосферу.