04.11.2021

Проведено виїзну нараду на шлюзі-регуляторі «Репіда».

Реконструкція однієї з найпотужніших гідротехнічних споруд півдня області, що регулює водообмін між річкою Дунай та озерами Ялпуг і Кугурлуй, розпочалася минулого року. Стара конструкція шлюзу-регулятора була повністю замінена на нову, проте навесні 2021 року роботи було призупинено.

Озеро Ялпуг є єдиним джерелом водопостачання міста Болград та населених пунктів придунайських районів, тому місцева влада ініціювали низку звернень до Державного агентства водних ресурсів із проханням відновити фінансування об’єкту. Нещодавно гроші було виділено з державного бюджету.

Розуміючі важливість закінчення реконструкції шлюзу-регулятора «Репіда» саме у 2021 році, оскільки вже навесні 2022 року під час паводку на річці Дунай не вдасться повною мірою наповнити озеро Ялпуг, а це, у свою чергу, призведе до екологічної катастрофи влітку, коли почнеться випаровування води та використання її для сільськогосподарських потреб. Сьогодні намічено план подальших спільних дій, подальші роботи з реконструкції шлюзу-регулятора «Репіда»