23.04.2020

Збереження екосистем від пожеж!

Серед основних загроз весняно-літнього періоду, що можуть вплинути на національну безпеку в державі, є пожежі у природних екосистемах. Вони можуть носити резонансний та довготривалий характер, розповсюджуватися на великі площі та наносити значної шкоди довкіллю.

Розумне користування дарами природи – невід’ємне право людини. Але зловживання правилами безпеки призводить до виникнення лісових пожеж.

Пожежа – стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи і людей.

Найчастіше лісова пожежа провокується людською недбалістю: не загашені багаття, кинуті недопалки, іскри вихлопів. Рідше вона починається в результаті удару блискавки в сухостійне дерево або внаслідок тривалого тертя дерев. Найбільш пожежонебезпечними ліси стають у період сухої та спекотної погоди.

У вихідні і святкові дні ліс відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню. Також причинами виникнення пожеж у природних екосистемах є випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Не рідко пора випалювання рослинних залишків випадає на час розмноження диких тварин та інших живих організмів. Після спалювання середовища існування птахи надовго покидають цю місцевість.

Відповідно до Законів України «Про тваринний світ», «Про рослинний світ», статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено заборону за самовільне випалювання рослинності.

 

Впродовж пожежонебезпечного періоду забороняється:

 

•   розведення багать у лісі;
•   відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;
•   палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;
•   випалювати траву та інші рослинні рештки;
•   залишати під час будівництва доріг, газопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали;
•   звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.