24.02.2020

Засідання Одеської регіональної екологічної ради Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації!

21 лютого 2020 року в приміщені коворкінгового центру Impact HUB Odessa під головуванням директора Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації Джіоєва А.В. відбулося  засідання Одеської регіональної екологічної ради Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації (далі - Рада). У засідання крім членів Ради були присутні запрошені ініціативні особи в екологічній сфері. Згідно порядку денного доповідались і обговорювались 5 питань:

1. Підвищення екологічної обізнаності одеситів. Доповідала Уразманова Р.Р. – програмна менеджерка Impact HUB Odessa.

2. Жива хлорела. Ейхорнія. Доповідали: доцент кафедри виноградарства, садівництва, біології та хімії Одеського державного аграрного університету Петренко С.О., директор ФГ «У Самвела» Мкртчян С.С.

3. Творча переробка HDPE-пластика. Доповідав представник творчої молоді Вуколов С.С.

4. Економічно ефективний спосіб збору корисних компонентів побутових відходів.  Доповідав Бурлака Д.Ю. – керівник проекту «Чисте місто» студентської креативної площадки «Екопростір» Одеського державного екологічного інституту.

5. Відновлення водно-болотних угідь і степів в регіоні дельти Дунаю: результати першого року проекту і плани на перспективу. Доповідав спеціаліст з відновлення екосистем ТОВ «Рівалдінг-Україна», член Ради Дьяков О.А.

По доповідям визначене наступне. Обізнаність важлива для мешканців міста і області для правильного поняття  екологічних процесів, участі у прийнятті, впливу та контролю за управлінськими рішеннями з охорони довкілля. Використання вищої рослинності для процесів очистки стічних і природних вод є сучасним і ефективним способом запобігання забруднення довкілля та поліпшення стану водних ресурсів. Переробка пластмас може бути корисно і креативне використана для створення привабливих об’єктів благоустрою населених пунктів. Підходи для збирання вторинної сировини, яка використовується для повторної переробки, повинні бути технічно і економічно ефективні для суб’єктів господарювання, також повинне застосовуватися принцип розширеної відповідальності виробника. Схвалена успішна діяльність ТОВ «Рівалдінг-Україна» щодо відновлення водно-болотних угідь, степів і диких тварин в регіоні дельти Дунаю.

Всі доповіді викликали живий інтерес у учасників засідання, плодотворно обговорені, визнані актуальними, інтересними і перспективними для подальшого планування впровадження і використання у життєдіяльності в Одеській області.