20.02.2020

Засідання науково-технічної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, моніторингу довкілля, реалізації регіональних програм області та сталого розвитку в регіоні

19 лютого 2020 року в приміщені Одеської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Ванаша Д.В. відбулося  засідання науково-технічної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, моніторингу довкілля, реалізації регіональних програм області та сталого розвитку в регіон при облдержадміністрації (далі - НТР). Згідно порядку денного доповідались і обговорювались 2 питання:

1. Відновлення екосистеми морського лиману Сасика шляхом будівництва з’єднувального каналу з Чорним морем та реабілітація прилеглих територій.

2. Поповнення водою озера Катлабух та інших Придунайських водойм у паводок 2020 року, проведення першочергових заходів.

Крім членів НТР у заході приймали участь перший заступник голови обласної ради Шкарівський В.М., експерти, з Ізмаїльського, Кілійського, Татарбунарського районів – керівники і представники райдержадміністрацій, районних, селищних і сільських рад.

З доповідями виступала начальник Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю Гричулевич Л.О. Зауваження та пропозиції висловили члени НТР, представники наукових і проектних організацій, місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування, експерти. 

За результатами обговорення вирішено наступне.

Питання щодо відновлення екосистеми морського лиману Сасика запропоновано додатково винести на обговорення на Басейновій раді річок Причорномор’я, підтримано здійснення системних заходів щодо необхідності досліджень стану лікувальних природних ресурсів в районі водойми, проведення актуальних наукових досліджень, техніко-економічного обґрунтування конкретних рішень, проектування.

По питанню поповнення водою озера Катлабух та інших Придунайських водойм запропоновано підтримати інвестиційний проект Басейнового управління  щодо забезпечення комплексу заходів щодо протипаводкового захисту від шкідливої дії вод та екологічного оздоровлення басейну української частини нижнього Дунаю в Одеській області, направити звернення до Держводагентства щодо виділення коштів на оплату електроенергії за подачу води із р. Дунай в Катлабух.