16.12.2019

Засідання науково-технічної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, моніторингу довкілля, реалізації регіональних програм області та сталого розвитку в регіоні в рамках запуску морської води з Одеської затоки Чорного моря до Куяльницько

9 грудня 2019 року в приміщені Одеської обласної державної адміністрації відбулося  засідання науково-технічної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, моніторингу довкілля, реалізації регіональних програм області та сталого розвитку в регіоні в рамках запуску морської води з Одеської затоки Чорного моря до Куяльницького лиману у 2019 році.

У засіданні прийняли участь заступник голови Одеської обласної державної адміністрації, виконуючий обов’язки директора Департаменту екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, члени науково-технічної ради з питань охорони навколишнього природного середовища, моніторингу довкілля, реалізації регіональних програм області та сталого розвитку в регіоні та представник Одеської обласної ради.

За результатами засідання науково-технічної ради були прийняті наступні рішення:

1. Інформацію засідання науково-технічної ради взяти до відома.

2. Рекомендувати:

- здійснити у холодну пору 2019/2020 років подачу морської води до Куяльницького лиману відповідно до діючих «Правил експлуатації гідротехнічної споруди з’єднання Куяльницького лиману та Одеської затоки»;     

- проводити моніторингові дослідження Куяльницького лиману;

- проводити моніторингові дослідження скидів стічних вод СБО «Північна» у Хаджибейський лиман;

- дослідити стан води в Хаджибейському лимані і стічних водах СБО «Північна», умови та необхідні заходи, при виконанні і дотриманні яких можливо подавати ці води у Куяльницький лиман.

3. Запропонувати Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації звернутися до Департаменту фінансів облдержадміністрації з питанням передбачити в обласному бюджеті на 2020 рік фінансування природоохоронного заходу з проведення моніторингових досліджень Куяльницького лиману, та своєчасного  виділити кошти у 2020 році.

4. Запропонувати Департаменту житлово-комунального господарства та енергоефективності облдержадміністрації надати інформацію про технічний стан, дотримання природоохоронних вимог під час експлуатації СБО «Північна».