25.02.2014

Відбулась міжвідомча робоча нарада по урегулюванню проблеми рибальства на водних об’єктах природно-заповідного фонду

В обласній державній адміністрації відбулась міжвідомча робоча нарада під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації   Орлова О.В. з метою розв’язання проблеми використання водних біоресурсів у 2014 році в межах території таких об’єктів природно-заповідного фонду Одеської області, як Дунайський біосферний заповідник, Нижньодністровський національний природний парк і регіональний ландшафтний парк «Тилігульський».

Причиною для наради послужила неузгодженість нормативно-правових актів законодавства у сфері регулювання використання водних біоресурсів на водоймах, що знаходяться у складі цих природно-заповідних об’єктів. Ситуація, що склалась,  поставила під загрозу можливість здійснення традиційного рибальства та посилила соціальну напругу серед місцевих жителів Кілійського, Білгород-Дністровського, Біляївського, Овідіопольського та Комінтернівського районів.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації, керівники департаментів агропромислового розвитку і екології та природних ресурсів облдержадміністрації, територіальних підрозділів Державної екологічної інспекції України, Західно-Чорноморської рибоохорони, адміністрацій установ природно-заповідного фонду.

 За результатами наради головою облдержадміністрації прийнято доручення, що дозволяє здійснювати державним органам узгоджений порядок дій по створенню сприятливих умов для організації і раціонального використання водних біоресурсів у пониззі Дунаю, пониззі Дністра з озерами і Дністровському лимані та  Тилігульському лимані протягом 2014 року.