22.05.2018

ПРО ВІДЗНАЧЕННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ БІОРІЗНОМАНІТТЯ

 

      Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття.

     Відповідно до повідомлення Секретаріату Конвенції про біорізноманіття, темою цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття є відзначення 25-річчя набрання чинності Конвенцією про біорізноманіття.

    Міжнародний день біорізноманіття - це ще одна нагода звернути увагу владних структур та громадськості на проблему безповоротної втрати на Землі багатьох представників флори та фауни, впровадження заходів, спрямованих на досягнення трьох основних цілей Конвенції про біорізноманіття - збереження біорізноманіття та екосистем, стале використання компонентів біорізноманіття та отримання вигод від використання генетичних ресурсів, зокрема включення питань збереження біорізноманіття у галузеві національні та місцеві стратегічні документи розвитку та просторового планування і мобілізації всіх можливих ресурсів для досягнення цілей Стратегічного плану з біорізноманіття на 2011- 2020 роки та його завдань Айті (прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 18-29 жовтня 2010 p.).

   Принагідно інформуємо, що Стратегічний план з біорізноманіття розміщено на офіційному сайті Конвенції про біорізноманіття  https://www.cbd.int/idb/2018/celebrations/ 

    Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрацїі закликає всіх приєднатися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття та шанобливо ставитися до навколишнього природного середовища. Бережіть все те, що дарує природа!