05.05.2018

Пожежу легше попередити, ніж загасити!

        Масові пожежі в лісах, на торфовищах та сільгоспугіддях можуть виникати в жарку і посушливу погоду від ударів блискавок, необережного поводження з вогнем, очищення поверхні землі випалюючи сухої трави та інших причин.

       Пожежі можуть викликати загоряння будівель в населених пунктах, дерев'яних мостів, ліній електропередачі та зв'язку на дерев'яних стовпах, складів нафтопродуктів та інших горючих матеріалів, а також ураження людей і сільськогосподарських тварин.

      Найчастіше в лісових масивах виникають низові пожежі, при яких вигоряють лісова підстилка, підріст і підлісок, трав'янистий покрив, хмиз, кореневища дерев. У посушливий період при вітрі можуть виникати верхові пожежі, при яких вогонь розповсюджується також і по кронах дерев, переважно хвойних порід. Швидкість поширення низової пожежі від 0,1 до 3 метрів в хвилину, а верхового – до 100 метрів на хвилину за напрямком вітру.

      При горінні торфу і коренів рослин можуть виникати підземні пожежі, що поширюються в різні боки. Торф може самозайматися і горіти без доступу повітря і навіть під водою. Над палаючими торфовищами можливе утворення стовпчастих завихрень гарячої золи і палаючого торф'яного пилу, які при сильному вітрі можуть переноситися на великі відстані і викликати нові загоряння чи опіки у людей і тварин.

       Впродовж пожежонебезпечного періоду підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

-     розведення багать у лісі;

-     заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

-     відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

-     палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

-     випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь;

-     залишати під час будівництва доріг, газопроводів, мереж електропередачі, зв’язку, радіофікації, інших комунікацій та об’єктів деревні залишки і горючі матеріали;

-     звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

       Закликаємо дотримуватися заходів протипожежної безпеки: не кидати недопалки, сірники, які ще догоряють, скляні пляшки на узбіччя дороги, бо це може привести до займання сухої рослинності. Просимо не випалювати суху порість під деревами, на лісових галявинах, у лісосмугах. У місцях відпочинку розводити вогнища тільки в спеціально обладнаних місцях, а йдучи, простежте, щоб вогнище було повністю загашено. Адже пожежу легше попередити, ніж загасити!