12.08.2020

Питання пов’язані з експлуатацією Молдавської ДРЕС

          Згідно з розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації від 16.06.2020 № 383/од-2020 створена робоча група з відпрацювання проблемних питань експлуатації Молдавської ДРЕС. Історично проблеми виникли після розпаду СРСР та встановленню кордонів незалежних держав, частина об’єктів єдиного енергетичного комплексу ДРЕС, у тому числі Кучурганське водосховище та золошлаковідвали біля с. Градениці Біляївського району опинились на території двох держав - України і Республіки Молдова.

Перше засідання робочої групи під головуванням заступника голови групи, директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Джіоєва А.В. відбулось 12.08.2020. Прийняли участь представники структурних підрозділів облдержадміністрації, Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю,  місцеві органи влади Роздільнянського району, ДРПВІ «Укрпівдендіпроводгосп», Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України, Міністерства закордонних справ України м. Одеса, ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», Державної екологічної інспекції в Одеській області, Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, ГО «Чорноморський жіночий клуб», депутат обласної ради, експерт ОБСЕ тощо.  

Були детально обговорені складені пропозиції проблемних питань всіма членами групи. Під час виступів зазначена поточна ситуація і поточний стан споруд (золошлаковідвалів, дамб, насосних станцій), розглянуті вже вжиті заходи та запропоновані найближчі задачі до вирішення. Так, заплановано опрацювати питання перспективи використання земельної ділянки золошлаковідвалів для розміщення сонячної електростанції або рекреаційного парку, узгодити з Молдавською стороною Правила експлуатації Кучурганського водосховища для забезпечення захисту територій і будинків в с. Кучурган і сел. Лиманське Роздільнянського району від можливого підтоплення, взяття дамби на баланс та виділення коштів для проведення аварійно-відновлювальних робіт на дренажних спорудах.

 

Департамент екології та природних ресурсів Одеської облдержадміністрації