07.06.2019

Підготовка до розроблення регіональних планів управління відходами

05-06 червня 2019 року в Одесі проведено регіональне навчання-тренингі щодо розроблення регіональних планів управління відходами (далі - РПУВ) та підготовки інвестиційних проектів з управління відходами за підтримки Проекту «Сприяння (допомога) українським органам влади у реалізації Національної стратегії управління відходами», який проваджується датською компанією COWI A/S та фінансується ЄС. Перше навчання було проведено раніше для декількох центральних областей України.

Навчання для представників обласних державних адміністрацій Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорожської областей проводили представники/експерти ЄС Никола Дойчінов, Еліна Велінова, Іріна Буніна, команди підтримки проекту Мінприроди України Наталья Коржунова, Мінрегіонбуду України Людмила Полтораченко. Від Одеської облдержадміністрації участвовали представники Департаменту екології та природних ресурсів, Департаменту житло-комунального господарства та енергоефективності, Департаменту інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

По програмі заходу оговорені наступні питання:

Модуль 1. Планування управління відходами на регіональному та муніципальному рівнях.

Модуль 2. Визначення системи та витрат, відшкодування витрат, тарифи, фінансування інвестицій та правила прийняття рішень.

Модуль 3. Організаційні вимоги до системи управління відходами.

Модуль 4. Закупівлі та укладання договорів на надання послуг з управління відходами.

Модуль 5. Інвестиційні проекти з управління відходами.

Розробка РПУВ передбачена «Національним планом управління відходами до 2030 року», затвердженим розпорядженням КМУ від 20.02.2019 № 117-р. Мінприроди України наказом від 12.04.2019 № 142 затверджені «Методичні рекомендації з розроблення регіональних планів управління відходами». На теперішній час Мінприроди. України готується «Порядок розроблення та затвердження регіональних планів управління відходами».

За результатами навчання представниками/консультантами ЄС запропонована технічна і консультативна допомога під час практичної реалізації заходів з підготовки РПУВ. Департамент екології та природних ресурсів планує до цієї роботи з підготовки РПУВ залучити представників інших структурних підрозділів ОДА, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань та інших заінтересованих сторін.