14.04.2017

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

 

Весна – пора повернення пернатих на батьківщину. Поява пернатих знаменувала прихід справжньої весни, слугувала підтвердженням щорічного оновлення землі після зими. Вже більше століття уся світова спільнота 1 квітня відзначає Міжнародний день птахів, який  запровадили ще у 1906 році, підписавши Міжнародну конвенцію про охорону птахів, але стали масово відзначати Міжнародний день птахів у форматі інтернаціонального екологічного свята лише з 1994 року. За звичаєм в цей день розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”.

 Мета Міжнародного дня птахів – збереження видового різноманіття та чисельності диких птахів, залучення уваги громадськості до охорони птахів, проведення різних екологічних заходів і акцій. Незважаючи на те, що Всесвітній день птахів відзначається 1 квітня, до цього дня ще не всі птахи повертаються в нашу країну після зимівлі в теплих країнах. Одними з перших в березні прилітають граки, слідом за ними – дикі гуси, качки, журавлі, чайки. У квітні прилітають до нас дрозди, зарянки, зеленушки, зяблики, зяблики, вівсянки та інші пернаті.

 Цього дня кожен з вас може  взяти участь у виготовленні пташиних будиночків, які можна буде розмістити у дворі або на дачі,  познайомитися з видовим біорізноманіттям птахів, навчитися спостерігати за їх життям,  почути і запам'ятати пташині голоси.