28.04.2017

Міжнародний день мігруючих птахів

Друга субота та неділя травня є днями, у які відзначають Міжнародний день мігруючих птахів. Історичною передумовою установі цього дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана в 1906 році. У 1927 році СРСР (в т.ч. і Українська РСР) ратифікував вказаний договір.

Цей день щорічно організується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (Боннська конвенція) та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (АЕWА) - двох міжнародних договорів з охорони дикої природи, адміністрування яких здійснюється Програмою охорони навколишнього природного середовища ООН (ЮНЕП), а також рядом партнерів, кількість яких зростає.

У 2017 році відзначення Міжнародного дня мігруючих птахів проходитиме 10 травня під символічним гаслом «Їх майбутнє, це наше майбутнє - здорова планета для мігруючих птахів і людей».

 Традиційно цей день відзначається проведенням екскурсій з метою спостереження за птахами, прес - конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів,  інших освітніх та публічних подій. 

 Птахи населяють різні типи екосистем на всіх континентах і уособлюють концепцію глобального біорізноманіття. Щороку велика кількість видів птахів здійснює міграції, утворюючи своєрідну павутину міграційних шляхів, перетинаючи  чимало середовищ існування. 

 На своєму шляху вони наштовхуються на різні перешкоди: лінії електропередач, телевізійні вежі, високі будівлі і багато інших, штучно створених людиною споруд.

Аби пом’якшити тенденцію зменшення чисельності мігруючих птахів або усунути її взагалі, потрібно, перш за все враховувати наявність міграційних шляхів.

Пам’ятаймо, тільки ми можемо допомогти «пернатим друзям». Доля мігруючих птахів в наших руках.