07.07.2014

День працівника природно-заповідної справи

7 липня  в Україні відзначається професійне свято – День працівника природно-заповідної справи. Розвиток заповідної справи визнано одним із найважливіших пріоритетів довгострокової державної політики. Збереження та розвиток природно-заповідного фонду України, зокрема біотичного і ландшафтного різноманіття, формування національної екомережі та її інтеграція до Європейської екомережі, є вкрай актуальним завданням державної політики.

На даний час у складі природно-заповідного фонду Одеській області налічується 123 об’єкта, з них 16 мають загальнодержавне значення і 107 місцеве. Їх загальна площа  становить 4,57% від площі області, що нижче середнього показника по Україні, який становить 6,05 %. Наша область займає 13 місце в Україні по показнику природно-заповідного фонду. 

Заповідні території називають «лабораторіями природи». Адже в них сконцентрований її багатотисячолітній спадок біорізноманіття, який треба використовувати в різних сферах природокористування та відтворення відновних природних ресурсів. Заповідні об’єкти слугують природною базою для екологічного моніторингу за природними і антропогенними змінами у довкіллі, а також місцем для екологічної освіти. 

Шановні колеги, колектив Департамента екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації щиро вітає вас з Днем працівника природно­заповідної справи! Бажаємо усім працівникам галузі міцного здоров’я, родинного благополуччя та невичерпної енергії!