26.02.2018

БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ!

Первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів!

Щорічно на території України проходить операція «Первоцвіт», яка спрямована на припинення торгівлі рідкісними видами ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної Книги України. Завдання природоохоронної операції - привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

В Одеській області первоцвіти ростуть на галявинах дубових та соснових лісів, вапнякових, гранітних, кам’янистих, трав’янистих та вкритих розрідженими чагарниками схилах, ярах і балках, сонячних узліссях, узбережжі Причорноморських лиманів.

Висока декоративність таких червонокнижних видів рослин як підсніжник білосніжний, шафран Гейфелів, шафран сітчастий, тюльпан Шренка  призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.

Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно з українським законодавством, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, громадяни порушують закони України: «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) караються штрафами.

Інформуємо, що відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації звертається до мешканців та гостей області з проханням бережливо ставитися до ранньоквітучих весняних квітів, не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження унікальної природи.