24.06.2015

Бережіть ліс від вогню!

З настанням посушливого періоду навесні та початку літа цього року (високий температурний режим, недостатня кількість опадів та вітряні шквали), збільшилась пожежна небезпека в лісах області.

Найменша необережність із вогнем, особливо у лісі може спровокувати масштабну лісову пожежу. Нерідко під час таких пожеж страждають люди – адже дим отруює повітря, сприяє загостренню захворювань органів дихання, а також погіршує видимість на дорогах, збільшуючи ймовірність дорожньо-транспортних пригод.

Чималих зусиль вимагає ліквідація лісових пожеж: величезні території, охоплені полум’ям, швидке поширення вогню, віддаленість пожежних водойм, відсутність під’їзних шляхів створюють серйозні перешкоди для роботи. Тому людям необхідно бути вкрай обережними у поводженні з вогнем у лісових масивах.

Упродовж літнього періоду чимало громадян запланували відпочинок на природі. Легковажно залишені вогнища після пікніків, непогашені сірники й недопалки – часті наслідки дозвілля. На жаль, це ще раз підтверджує істину: більшість лісових пожеж виникає саме з вини людини.

Вирушаючи до лісу, варто пам’ятати: до біди може призвести залишене без нагляду багаття, розведений у лісах вогонь.

Іноді для виникнення пожежі достатньо навіть недопалка, кинутого водіями на узбіччя, що межує з лісовими насадженнями.

У зв’язку з цим Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації попереджає: не станьте винуватцем пожежі та навчіть дітей дбайливому ставленню до довкілля, демонструючи дотримання протипожежних засторог на власному прикладі.