05.06.2019

5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища

Традиційно Україна, як і увесь світ, 5 червня відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Цей день вважається однією з найважливіших подій екологічного календаря і щорічно святкується в більш ніж 100 країнах світу.

Охорона навколишнього природного середовища – це нова форма у взаємодії людини й природи, породжена в сучасних умовах. Вона являє собою систему державних і суспільних заходів (технологічних, економічних, адміністративно-правових, просвітницьких, міжнародних), спрямованих на гармонічну взаємодію суспільства й природи, збереження й відтворення природних ресурсів і діючих екологічних співтовариств в ім'я живучих і майбутніх поколінь. Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни.

Цього дня 1972 року в Стокгольмі відкрилась конференція Організації Об’єднаних Націй з проблем довкілля, наслідком якої стало створення Програми Організації Об’єднаних націй з довкілля. Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло Генеральному секретареві ООН 11 травня 1971 року, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. 

Щорічне відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища допомагає привернути увагу суспільства до проблем довкілля і підкреслює гостру необхідність в зміні відношення людини до раціонального використання та відтворення природних ресурсів. Кожен для себе повинен знайти шляхи покращення навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.

Пам’ятаймо, що лише разом ми зможемо зробити довкілля чистішим, адже наше майбутнє залежить саме від нас.