22.05.2014

22 травня – Міжнародний день біорізноманіття

Щороку 22 травня, увесь світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття.

З метою підвищення поінформованості людей планети стосовно питань збереження біорізноманіття, Генеральна Асамблея ООН на 55 сесії у 2000 році проголосила Міжнародний день біорізноманіття на честь прийняття

22 травня 1992 року тексту Конвенції про біорізноманіття.

Цей день - ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біорізноманіття, визначення його ролі у нашому повсякденному житті.

Варто зазначити, що період з 2011 по 2020 роки Генеральною асамблеєю ООН  проголошено Декадою ООН з біорізноманіття.

Головною метою декади є сприяння реалізації Стратегічного плану зі збереження і сталого використаним біорізноманіття на 2011-2020 роки та Цільових задач Айті, прийнятих під час Десятої наради Конференції Сторін Конвенції про біорізноманіття (м. Нагоя, Японія, 2010).

Тема цьогорічного Міжнародного дня біорізноманіття - «Біорізноманіття островів» - обрана на знак того, що 2014 рік визначений Організацією Об’єднаних Націй Міжнародним роком малих острівних країн, що розвиваються. Острови зі своїми прибережними морськими акваторіями являють собою унікальні екосистеми, складовими яких здебільшого є ендемічні види рослин і тварин, що не зустрічаються більше ніде на Землі. Ці екосистеми є наслідком унікальної еволюційної історії і відносяться до категорії невідновних цінностей та мають ключове значення для умов життя, економіки, благополуччя і культурної ідентифікації 600 мільйонів жителів островів, які становлять десяту частину населення нашої планети.

Біорізноманіття - основа життя на Землі та добробуту людини. Незбалансоване ведення сільського господарства призводить до втрати цінних природних екосистем, лісів, степів, які є середовищем існування багатьох видів тварин і рослин, та до виникнення глобальних проблем, таких як голод та захворювання.

Біорізноманіття є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації, і рівень її стосунків з ним є показником духовності цієї нації.

Щороку міжнародна спільнота відзначає цей день низкою заходів: проведенням тематичних семінарів, конкурсів, фотовиставок, зустрічей та інформаційних кампаній.

Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації запрошує всіх приєднатися до відзначення Міжнародного дня біорізноманіття.

Більше інформації щодо Конвенції про біорізноманіття та Міжнародного дня біорізноманіття на сайті Конвенції про біорізноманіття http://www.cbd.int