21.05.2020

22 травня 2020 року Міжнародний день біологічного різноманіття

        

Щороку, 22 травня, світ відзначає Міжнародний день біорізноманіття, проголошений Генеральною Асамблею Організацій Об’єднаних Націй у 2000 році на честь прийняття 22 травня 1992 року Конвенції про біорізноманіття. Цей день покликаний покращити розуміння значення біорізноманіття та важливості його збереження.

Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції.

Цьогорічною темою є гасло «Наші рішення – в природі».

В реаліях коли глобальне співтовариство вимушене переглянути своє відношення до навколишнього природного середовища, одне є зрозумілим: незважаючи на всі наші технологічні досягнення, ми повністю залежні від здорових і різноманітних екосистем для забезпечення себе водою, продуктами харчування, медикаментами, одягом, паливом, енергією та зрештою, притулком. Гасло «Наші рішення – в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

2020 рік – це рік випробовування, роздумів, можливостей та рішень. Від кожного з нас очікується, що ми будемо «будуватись краще», використовуючи цей час для підвищення стійкості націй та громад, коли ми одужаємо від пандемії. 2020 рік – це рік, коли, як ніколи, світ може сигналізувати про сильну волю до глобальних дій, які «згорнуть крику» втрати біорізноманіття на користь людям та всьому життю на Землі.

         Більше інформації щодо Міжнародного дня біорізноманіття можно знайти за посиланнями /timeline/Bioriznomanittya.html https://www.cbd.int/idb/2020