27.12.2017

20 грудня 2017 року відбулась фінальна інформаційна конференція в рамках реалізації великомасштабного проекту «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в регіоні Нижнього Дунаю України, Румунії та Республіки Молдова»

В Одеському регіоні наближується до завершення великомасштабний проект «Інвентаризація, оцінка та зменшення впливу антропогенних джерел забруднення в регіоні Нижнього Дунаю України, Румунії та Республіки Молдова» MIS-ETC 995, що реалізується у рамках Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013» (далі – Проект).

20 грудня 2017 року у місті Одесі в конференц-холі готелю «VeleRosse» відбулась фінальна інформаційна конференція в рамках реалізації Проекту.

Донором Проекту є Європейський Союз через Спільний орган управління          Спільної операційної програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова 2007-2013», Європейського інструменту сусідства та партнерства (ЄІСП).

Виконавець Проекту/гранту: Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації.

Бенефіціар Проекту/гранту: Одеська обласна державна адміністрація.

Основна мета Проекту – підвищення рівня транскордонного співробітництва, спільних підходів, контроль та управління ризиками забруднення в регіоні Нижнього Дунаю.

Головний Партнер (1) – Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації;

Партнер 2 – Науково-дослідна установа «Український науковий центр екології моря»;

Партнер 3 – Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України;

Партнер 4 – Адміністрація Біосферного заповідника дельти Дунаю (Румунія);

Партнер 5 – Асоціація прикордонного співробітництва «Єврорегіон Нижній Дунай» (Румунія);

Партнер 6 – Екологічний консультаційний центр Галац (Румунія);

Партнер 7 – Офіс запобігання екологічних забруднень Міністерства екології Республіки Молдови.

В конференції взяли участь більше 120 учасників, представники Партнерів з України, Румунії та Республіки Молдова, науковці та громадськість.

Доповідачі виступили з інформацією щодо екологічної ситуації в Нижньодунайському регіоні, обговорили важливі питання захисту довкілля. Детально були представлені результати Проекту, в рамках якого було проведено інвентаризацію та оцінку джерел забруднення ґрунтів та вод в районі Нижнього Дунаю.

Доповідачі відмітили важливість інвестиційної складової Проекту: «Реконструкція каналізаційних очисних споруд міста Вилкове» (Україна).

В рамках Проекту було проведено інформаційну кампанію про якість вод та ґрунтів в районі Нижнього Дунаю, оновлено обладнання для відбору проб та лабораторних аналізів для виявлення існуючих джерел забруднення ґрунтів та вод, створено Центр сталого розвитку та екологічних досліджень Дунайського регіону.

Проект є ще одним яскравим прикладом ефективності транскордонного співробітництва при підтримці Європейського Союзу у розвитку прикордонних регіонів.