01.09.2014

1 вересня – День пам’яті видів, винищених людиною

Людство відзначає чимало дат, пов’язаних із тими чи іншими подіями. 1 вересня - День пам’яті видів, знищених людиною. В цей день, у 1914 році в зоопарку       м. Цинцинаті, США, загинув останній мандрівний голуб – наймасовіший вид тварин, що зник з вини людини.

Ні в дикій природі, ні в зоопарках ми більше їх не побачимо: …індійський гепард, аральський осетр-шип, аральский лосось, європейский тарпан, південно-африканська зебра квагга, безкрила гагарка, мандрівний голуб, каролінський папуга, білодзьобий дятел, дронт, стеллерова корова, тур, эпіорніс, страус моа, фолклендська лисиця, тасманський вовк … останній раз туранського тигра бачили у 1968 році. , у 1970-і були знищені останні білі аравійські антилопи…

Є різні причини чому зникли всі ці види. В більшості випадків це пряме знищення тварин або руйнування середовища їх існування людиною. Багато із зниклих видів були раніше об’єктам полювання або вважалися шкідливими чи небезпечними видами. Вирубка старих лісів, осушення боліт, розорювання цілинних степів, створення водосховищ, забудова призводять до того, що мешканцям природних екосистем стає ніде жити. З території України не так давно назавжди зник тарпан – це дикий кінь, найближчий родич знаменитого коня Пржевальського. І лиш у вольєрі зоопарку ми можемо побачити степового орла. Колись ці тварини уособлювали дикий степ.

Щоб уникнути таких трагедій у майбутньому ми маємо пам’ятати про випадки винищення видів у минулому. І зробити все, щоб не поповнити цей сумний список.